Sve bolji rezultati Powerlifting kluba “Adamas” iz Vukovara

VUKOVAR, Članovi Powerlifting kluba „Adamas“ iz Vukovara nastavljaju na raznim natjecanjima da ostvaruju dobre i zapažene rezultate kao i da u grad donose redovito razna odličja i pokale. Tako je bilo i na natjecanje u powerliftingu, bench pressu, push&pullu i mrtvom dizanju u Bjelovaru pod nazivom “Salveo Fit Power 2016.”, a na kojem su se okupili natjecatelji  iz Slovenije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske. U glavnoj i najtežoj disciplini natjecanja – powerliftingu ili troboju snage Bernard Malnar osvojio je zlatnu medalju u svojoj kategoriji s novim hrvatskim rekordima u čučnju i totalu. U ukupnom poretku svih seniora on je osvojio pehar za drugo mjesto. U ženskoj konkurenciji Tea Stojšić upisala se u elitni razred hrvatskih powerlifterica podigavši dvostruko svoju težinu na mrtvom dizanju. S obzirom da je Tea tek kročila u juniorske vode, da teži tek nešto više od 50 kilograma, rezultat u mrtvom dizanju od 115 kilograma spada u najviša ostvarenja žena u powerliftingu u Hrvatskoj. Tea je ukupna juniorska pobjednica ovoga natjecanja. U bench pressu zlatnu medalju je osvojio Josip Podunajec a srebrnu Zoran Lovrić koji je ujedno osvojio i pokal za drugo mjesto među svim veteranima. Kod žena Ljiljana Asodi Mazurek postavila je novi hrvatski rekord u bench pressu u svojoj kategoriji. S novim rekordom od 72,5 kilograma Ljiljana Asodi Mazurek osvaja zlatnu medalju te pokal za najjaču seniorku natjecanja. U natjecanju u push&pullu, kombinaciji bench pressa i mrtvog dizanja, Eva Turk osvojila je zlatnu medalju u svojoj kategoriji a u sveukupnom poretku žena pokal za treće mjesto. U natjecanju u mrtvom dizanju Stevan Blagojević potvrdio je svjetski rekord i na domaćim natjecanjima. S rezultatom od 240 kilograma Blagojević osvaja zlatnu medalju i ukupno drugo mjesto među svim muškarcima. Stevan je inače bio najmlađi sudionik natjecanja a ovaj plasman zaslužuje svaku pozornost. Ukupna pobjednica natjecanja u mrtvom dizanju je očekivano Tea Stojšić.

„Sveukupna bilanca medalja a još više rezultata mjerljivih kilogramima i bodovima profilirali su PLK Adamas u klub u kojima mladost donosi nove rekorde i postavlja nove standarde u hrvatskom powerliftingu. Slijedeća postaja i plan natjecanja je Svjetsko prvenstvo u Srbiji krajem rujna a Adamasovci se nadaju da će naši rekordi biti upisani i u svjetske tablice“, navode iz Powerlifting kluba Adamas.