Dinamo lako preko Cibalie do nova tri boda

VINKOVCI, Niti u četvrtom kolu MAXtv Prve lige, od čega su tri utakmice igrali na domaćem terenu, momčad vinkovačke Cibalie nije osjetila slast pobjede. Očekivano je sva tri boda iz Vinkovaca odnijela momčad Dinama. Igrači Zlatka Kranjčara od prve minute pokazali su na terenu zašto su došli i što žele pri čemu je presudnu ulogu odigrala i kvaliteta koja je neupitno na strani zagrepčana. Treba znati i kako su u prvih 11 igrača Cibalie bila čak četiri igrača mlađa od 20 godina. Dinamo je do pobjede došao relativno lako, a sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu. Prvo je Soudani, u 18 minuti, zabio za 0:1, a konačan rezultat utakmice postavio je kapetan Cibalie Frane Vitaić koji je jedan centaršut smjestio u svoju mrežu u 41 minuti. Drugom golu zagrepčana prethodila je i greda Tomaševića u 39 minuti što je bila i situacija u kojoj je Cibalia bila najbliže golu. Sve ostalo što se događalo u drugom poluvremenu bilo je odrađivanje posla od strane igrače Dinama. Pobjeda zagrebačkih miodrih mogla je biti i veća ali je Hodžić propustio dvije stopostone prigode dok je Rog pogodio gredu u 91 minuti.

“Teško je protiv Dinama posebno kada si zabiješ dva autogola. Jedan gol smo dobili iz auta, a drugi iz slobodnog udarca. Teško je tada vraćati momčad. Ovo je po prvi put da smo Dinamu parirali ali opet nismo imali sreće. Nedostaje nam jedan pravi napadač i vezni igrač s kojima mislim da bi bili puno kvalitetniji. Normalno, treba nam i malo više sreće”, rekao je trener Cibalie Stanko Mršić.

U slijedećem kolu Cibalia gostuje Splitu što će biti jedna izuzetno bitna utakmica za vinkovčane. Naime, s pobjedom Cibalia bi uhvatila priključak za rivalima dok bi u slučaju poraza situacija bila još teža. Mršić se nada kako će i njegovu momčad konačno pomaziti sreća.

“Bio bih zadovoljan kada bi igrali loše ali pobijedili. Do sada smo igrali solidno ali nema bodova”, rekao je Mršić.

Kazao je i kako momčadi nedostaje jedan kvalitetan vezni igrač i jedan napadač koji bi rješavao utakmice.