HNK Vukovar 1991. pobijedio u Jurjevcu i izborio kvalifikacije za 2.HNL

JURJEVAC, HNK Vukovar 1991 pobjedom u Jurjevcu potvrdio je prvo mjesto u 3. HNL Istok i tako izborio kvalifikacije za 2.HNL koje se igraju uskoro. U 90. minuta utakmice u Jurjevcu, u kojima je ovisila cijela natjecateljska sezona, Vukovarci su potvrdili da su najbolja momčad 3. HNL te zasluženo slavili. Vukovar 1991 je pobijedio rezultatom 3:1 (2:0). Za momčad Vukovara strijelci su bili Tustonjić (40.), Vuksan (45.) i 0:3 Biljan (55.) dok je Moises u 85. minuti postigao zgoditak za Jurjevčane.

Kako god obje momčadi su pokazale kako su najkvalitetnije momčadi 3.HNL pri čemu će Zrinski slijedeću sezonu natjecati se u jedinstvenoj 3.HNL dok će Hnk Vukovar 1991 u kvalifikacije za popunu 2.HNL. Pred Vukovarcima je, poslije dugačke sezone, isčekivanje ždrijeba, a onda i kvalifikacijske utakmice koje će odrediti novog člana 2.HNL. Uz HNK Vukovar 1991. Ulasku u 2. HNL nadaju se NK  Hrvace (skupina Jug), NK Zagorec (skupina Središte), NK Mladost Ždralovi (skupina Sjever) I NK Grobničanin (skupina Zapad). Kvalifikacije se igraju po dvostrukom kup sistemu, odnosno uz utakmice kući i u gostima. Ždrijeb će odrediti tko če igrati s kim, a onda i gdje se igra prva utakmica, a gdje uzvrat.

ZRINSKI (J) – VUKOVAR 1991. 1:3 (0:2)

Jurjevac – Igralište Bara. Gledatelja: 1200.

Sudac: Jakov Titlić (Hrvace). Pomoćnici: Dino Knez (Osijek) i Ivan Janić (Ilok).

Strijelci: 0:1 Tustonjić (40.), 0:2 Vuksan (45.), 0:3 Biljan (55.), 1:3 Moises (85.).

ZRINSKI (J): Pintarić, Blagojević (46. Severović), Matković (46. Dos Santos), Ćubel, Moises, Ulm (71. Šinko), Horvat, Vrodljak (75. Majdiš), Prijić (71. Kovačević), Medneš, Begović. Trener: Josip Milardović.

VUKOVAR 1991.: Marijanović, Jukić, Robaina, Robin (71. Džalto), Aleksić (68. Awounyo), Bušić (46. Biljan), Tustonjić, Barišić, Radić, Vuksan (57. Lugo Paz), Filipović (68. Ljaljić). Trener: Miroslav Bojko.