HNK Vukovar 1991 – NK Šibenik 1:1 (1:1)

VUKOVAR, U derbi utakmici 12. kola Prve nogometne lige HNK Vukovar 1991 I NK Šibenik podijelili su bodove (1:1). U zanimljivoj utakmici, u kojoj se više ipak pazilo na svoj gol, igrao se čvrst i zanimljiv nogomet u kojoj su obje momčadi imale svoje prilike i da dobiju utakmicu. Ovo je bila prva utakmica HNK Vukovara 1991 bez trenera Miroslava Bojka koji je smijenjen u ponedjeljak te je momčad vodio njegov zamjenik Marko Novoselac.

Poslije odigranih 90 minuta zadovoljne su obje momčadi jer prije svega nisu izgubile. Od prvoga minuta momčad NK Šibenika preuzela je inicijativu na terenu ali su igrači domaće momčadi u više navrata prijetili opasnim kontrama u kojima su mogli i riješiti utakmicu u svoju korist. Ipak, u 36 minuti je poveo Vukovar golom Paula Bismarcka Tabinsa. On je na centaršut Daria Rugaševića prelijepim udarcem glavom zabio za vodstvo. I kada se mislilo da će Vukovar na poluvrijeme otići s prednosti NK Šibenik je izjednačio po malo nesretnim golom. Name, šut igrača Šibenika je vratar Vukovara obranio da bi se lopta odbila od grede ponovno u njegovo tijelo i potom u gol.

Drugo poluvrijeme je bilo gotovo identično prvom. Šibenik je držao loptu dok je Vukovar prijetio iz kontri. Ipak, gosti su imali nekoliko odličnih prilika za postizanje pogotka koje su propustili.