Cibalia bolja od Slaven Belupa – Pobjeda koja budi nadu u opstanak

Ilustracija (foto Ivan Matić)

VINKOVCI, Poslije gotovo pet mjeseci momčad Cibalije zabilježila je prvenstvenu pobjedu. U utakmici 29. kola Prve HNL Cibalia je na domaćem terenu pobijedila momčad Slavena Belupa rezultatom 3:1. Već u trećoj minuti vinkovčani su poveli zgoditkom Dejana Glavice što je i bio rezultat prvoga poluvremena. U 73. minuti sudac Mlakar dosudio je prvi od tri kaznena udarca na utakmici i to dva za domaću momčad i jedan za goste. Frane Vitaić je u 73. minuti povisio rezultat na 2:0 da bi u 84. minuti  dosudio i kazneni udarac za goste. Ipak, pitanje pobjednika riešeno je već u 85 minuti kada je Mlakar dosudio treći kazneni udarac. Ponovno je precizan bio Frane Vitaić. Bio je to i konačan rezultat utakmice koja momčadi Cibalije vraća nadu u prvoligaški opstanak. Poslije 29 odigranih kola Cibalia je i dalje na posljednjem mjestu HNL-a ali sada s 12 osvojenih bodova i četiri boda manje u odnosu na pretposljednji Split koji ima i utakmicu manje odigranu.