Vinkovački košarkaši krenuli s pobjedama u ligi

VINKOVCI, Košarkaški klub Vinkovci upisao je i drugu pobjedu u prvenstvu, nakon prošlotjedne sigurne pobjede u Osijeku protiv Sokolova (59:82) sinoć su bili bolji i od Požege.
Osim početnih par minuta Vinkovčani su do kraja utakmice imali prednost. U prvom dijelu razlika je narasla na 12 ubačaja, a u trećoj četvrtini domaći košarkaši imali su priliku riješiti utakmicu. No nakon +18 (62:48) slijedi loših pet minuta s puno promašaja, grešaka i pogrešnih dodavanja i gosti rade seriju 12-1 i dolaze na samo tri ubačaja minusa (63:60). Ipak, Vinkovčani su uspjeli konsolidirati redove, osvježiti ekipu i relativno sigurno bez prevelike rezultatske neizvjesnosti završiti utakmicu.
Četiri igrača je imalo dvoznamenkasti učinak, Stjepan Pezer je ubacio 21, Ivan Jukić i Ivan Ostović po 19, Tomislav Popović 16, a Filip Vujeva 10 poena. Kod Požege najučinkovitiji je bio iskusni Krešimir Herceg (18). Vinkovci – Pozega 91:79 (15:10, 30.23, 24:29, 22:17) Vinkovci: Pezer 21, Jukić 19, Ostović 19, Popović 16, Vujeva 10, Tominac 4, Augustinović 2, Tomić, Šibenik, Jelinić, Ramljak, Panić Požega; Herceg 18, Pejanović 12, Hofman 11, Benić 10, Horvat 9, Abramović 6, Bagarić 4, Bušić 3, Milevoj 3, Pudić 3, Ereiz.
U trećem kolu Vinkovci gostuju u Oriovcu kod Rekord Tima, ekipi koja je trenutno na polovičnom učinku u prvenstvu.Izvor: KK Vinkovci