VUKOVAR, Nakon višegodišnjih najava, a onda i pokrenutih radova, u vukovarskom naselju Olajnica otvoren je novoizgrađeni matični objekt Dječjeg vrtića Vukovar 1. U izgradnju i opremanje objekta uloženo je oko 6,7 milijuna eura. Novi objekt ima kapacitet za 248 djece, a planirano da da u njemu budu smještene četiri jasličke i deset vrtićkih skupina.
Gradonačelnik Vukovara Marijan Pavliček kaže kako je s otvaranjem ovog objekta Vukovar dobio najmodernije zdanje predškolske ustanove u ovom dijelu Hrvatske.
„Zaposleni u vrtiću, kao i djeca koja budu boravila u ovom objektu, imat će najbolje moguće uvjete. U vukovarskim dječjim vrtićima danas imamo 23-oje više upisane djece u odnosu na prošlu godinu što ukazuje na trend povratka građana koji su prije desetak godina napustili Hrvatsku, a sad se vraćaju i žele u Vukovaru nastaviti dalje graditi život“, kazao je Pavliček.

Govoreći dalje kazao je i kako danas sva djeca, sa dvoje zaposlenih roditelja, imaju osigurano mjesto u vrtiću. Izuzetak je još desetak djece čiji su se roditelji u međuvremenu zaposlili. Istaknuo je kako je to jedan od preduvjeta za kvalitetan život građana.
Po riječima Pavličeka Vukovar trenutno ima zadovoljene sve potrebe za boravak djece u vrtićima ali i da će gradske vlasti, ako bude potrebe, biti spremne za nove projekte.
Novinarima se obratila i Mirjana Kulić, ravnateljica Dječjeg vrtića Vukovar 1., koja je rekla kako otvaranje novog objekta i formiranje nove tri skupina rezultira i dodatnim zapošljavanjem odgojiteljica, asistenata za rad s djecom kao i spremačica.























