Održan 29. HAMBURG maraton

VUKOVAR, Proteklog vikenda, sa startom u 17 sati,  na Dunavskoj šetnici u Vukovaru održan je 29. Vukovarski HAMBURG maraton. Maraton je već standardno okupio maratonce iz Hrvatske i Srbije, a najbrži bio je Dragan Mladenović iz Svilajnca iz Srbije, član AK Duge staze, kome je za istrčati stazu dugu 42,2 kilometara trebalo 3:52:56 sati. Draganu je ovo 3. pobjeda na HAMBURG maratonu. Drugo mjesto osvojio je Zlatko Platužić iz Đakova, a 3. je bio Krešimir Šlafhauzer iz Vukovara.

Na maratonu je nastupio još jedan maratonac iz Vukovara Stjepan Čošić, član Kluba 100 maratona koji je ujedno i organizator Vukovarskog HAMBURG maratona. On je na ovom vukovarskom maratonu zauzeo 4. mjesto, a već u nedjelju u 7. sati Stjepan je u Beogradu bio na startu drugog maratona, 30. „Tar Tan maratona“. On je ovu utrku na 42,2 kilometara uspješno istrčao i tako ubilježio svoj istrčani 194. maraton te se sada nalazi na 4. mjestu u Hrvatskoj po broju istrčanih maratona.  Slijedeći Vukovarski HAMBURG maraton na rasporedu je 14. listopada sa startom u 9 sati.