HNK Vukovar 1991 skupo prodao kožu, NK Lokomotiva do pobjede u 80. minuti

VUKOVAR, U današnjoj utakmici osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa danas je HNK Vukovar 1991 na domaćem terenu ugostio prvoligaša NK Lokomotivu. Na izuzetno teškom i blatnjavom terenu NK Lokomotiva je pobijedila rezultatom 2:1. Međutim, treba znati i kako se Vukovarci nisu unaprijed predali te da su još jednom pokazali da nisu bez razloga u vrhu SuperSport Prve nogometne lige.

Tako je već u četvrtom minuti Vukovar zaprijetio gostima ali je na vratima gostiju bio siguran Šubarić, inače vratar koji je svoje prve nogometne korake napravio baš u Vukovaru. Gosti su imali laganu terensku inicijativu ali bez neke opasnosti po vrata domaćeg vratara Mandića. Ipak, u 40. minuti gosti dolaze u vodstvo golom Mudražije. Već u 43. minuti je 1:1 kada je gol postigao Knölla,

U drugo poluvrijeme Lokomotiva ulazi volje te su imali dva dobra pokušaja. Domaći pak uspostavljaju ravnotežu te su u jednom dijelu drugoga poluvremena bili i bolja momčad. Rugašević je tom dijelu utakmice pogodio vratnicu, a dobru priliku imao je i Knöll. Ipak, u 80. minuti Lokomotiva dolazi do pobjede kada je gol postigao Bubanj. Do kraja utakmice Vukovar je pokušavao doći do izjednačenja ali bez uspjeha. Na kraju se može reći kako su Zagrepčanima pružili dobar otpor i pokazali da nisu slučajno došli do ove razine natjecanja u Kupu kao i da nisu slučajno jedna od najboljih momčadi SuperSport Prve nogometne lige.