HNK Vukovar 1991. izborio nastup u 2.HNL

VUKOVAR, Momčad HNK Vukovara 1991. izborio je plasman u 2. HNL koja će se od iduće sezone zvati 1.HNl: Do plasmana u viši rang natjecanja HNK Vukovar 1991. došao je preko pobjede nad momčadi NK Mladosti iz Ždralova. Rezultat u ovoj finalnoj utakmici bio je 2:0 za Vukovar 1991., a zgoditke su postigli Josip Barišić (11 minuta) i Ivan Aleksić (60 minuta).

Bila je ovo kruna ovogodišnje sezone u kojoj je momčad Vukovara 1991 pokazala da je najbolja momčad 3. HNL. Podsjećamo kako su Vukovarci u polufinalnoj utakmici, također na gostovanju, prvo pobijedili momčad NK Hrvaca iz Hrvaca. Poslije ove pobjede i plasmana u 2. HNL pred čelnicima HNK Vukovara 1991. je slaganje momčadi koja će se natjecati u višem rangu natjecanja. Tako će Slavonija, u novoj natjecateljskoj sezoni, imati čak 3 predstavnika u 2. HNL i to HNK Vukovar 1991., HNK Cibaliju iz Vinkovaca i NK BSK iz Bijelog Brda.

U utakmici u Bjelovaru HNK Vukovar 1991. nastupio je u slijedećem sastavu: Marijanović Jukić Robaina Robin Radošević Pavičić Tustonjić Barišić Tadić Vuksan Filipović (Dubrović Biljan Jara Lugo-Paz Aleksić Bušić Leko Ljaljić Awounyo).