Davor Adžić, načelnik Općine Tordinci, trijeznio se u policiji

Foto: poslovni.hr

TORDINCI, Davor Adžić, načelnik općine Tordinci i potpredsjednik Vukovarsko-srijemskog odbora HDZ-a, uhvaćen je proteklog vikenda pijan za volanom. U službenom policijskom izvješću stoji kako je u nedjelju, dvije minute iza ponoći, 59-godišnjak zaustavljen u Antinu. Radi se o vozaču koji je bio u vozilu vinkovačkih registracija, a alkotestiranjem mu je utvrđena koncentracija alkohola od 1,71 promil.

“Vozač je smješten u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja opojnog sredstva”, izvijestili su iz PU vukovarsko-srijemske.

Prema neslužbenim informacijama radi se o Davoru Adžiću koji je iz policije pušten oko devet sati ujutro.

Portal Indeks.hr kontaktirao je Adžića koji im je odgovorio kako je došlo do ovog prometnog prekršaja.

“U noći sa subote na nedjelju bio sam na druženju u Antinu. Nakon što sam procijenio da je vrijeme za polazak, sjeo sam za upravljač svog osobnog vozila, ne sluteći kolika mi je koncentracija alkohola u krvi, te sam krenuo prema kući. Naknadnom provjerom putem Google karata utvrdio sam da sam pod utjecajem alkohola vozio 700 metara od početne lokacije. Vrijeme provedeno na triježnjenju odredili su mjerodavni policijski službenici, te sam izašao nakon što su me pustili. Surađivao sam tijekom cijelog postupka i provjere, a policijski službenici svoj su posao odradili profesionalno i u skladu s pravilima”, rekao je za Indeks Adžić.

Dodao je i kako je svjestan težine ovoga prekršaja i činjenice da za takav postupak nema opravdanja te da kao općinski načelnik i politički izložena osoba ima neospornu obvezu biti primjer drugima.

„Neizmjerno mi je žao zbog ovoga čina i preuzimam potpunu odgovornost za nastalu situaciju. U svojih 40 godina vozačkog staža nikada nisam imao sličnih prekršaja, nemam nikakvih ranijih upozorenja niti kaznenih bodova, što ukazuje na to da je ovdje riječ o izoliranom trenutku slabosti koji se više neće ponoviti. Svoj posao općinskog načelnika obavljam odgovorno i savjesno. Tako namjeravam i nastaviti, uz neizmjernu podršku svojih sumještana koju potvrđuju i rezultati posljednjih lokalnih izbora, na čemu im ponovno zahvaljujem. U potpunosti surađujem s nadležnim tijelima te ću bez odgode snositi sve zakonske sankcije i novčanu kaznu koja slijedi. Ovim putem upućujem najdublju i najiskreniju ispriku svim svojim mještanima i javnosti”, kazao je za Index Adžić.