Vukovarski trkači trčali na polumaratonu u Osijeku, Stjepan Čošić istrčao 104 kilometara Žumeberak trail ultramaratona

VUKOVAR, Prošloga vikenda trkači Atletskog kluba Maraton Vukovar bili su aktivni i trčali na dvije lokacije. Ultramaratonac Stjepan Čošić trčao je “Žumberak trail ultramaraton”. Riječ o utrci dugoj 104 kilometra koja je startala u petak 20. kolovoza u 23 sata. Trčala se cijelu noć i cijeli slijedeći dan po Žumberačkom gorju. Čošić je utrku završio za 17 sati 20 min i 56 sekundi i tako zauzeo 8.mjesto. Radi se o jednoj od najtežih utrka u Hrvatskoj gdje se osim dužine od 104 kilometara mora savladati i uspon od 5230 metara i popeti na najviše vrhove tog dijela Hrvatske, Svetu geru, Japetić, Zeček i Plešivicu.

Drugi dio vukovarske ekipe (Imširović, Busić, Jonjić, Šeremet) nastupio je u Osijeku na Sunset polumaratonu. U Osijeku se trčala utrka duga 21,1 kilometar. Najuspješniji od članova AK Maraton bio je Alen Imširović koji je zauzeo 4. mjesto u ukupnom poretku s rezultatom 1:25:46 sati i 3. mjesto u svojoj starosnoj kategoriji. Mirela Jelica je također nastupila u Osijeku, ali na utrci od 14 kilometara