Susjedski derbi bez pobjednika, Vukovar u zadnjim sekundama izjednačio u Vinkovcima

VINKOVCI, 15. kolo SuperSport 1. Nogometne lige donijelo je susjedski derbi u Vinkovcima u kojemu su snage još jednom odmjerili HNK Cibalia i HNK Vukovar 1991. U zanimljivoj i infarktnoj utakmici, koja je donijela četiri gola, krajnji rezultat je bio 2:2. Treba napomenuti kako je u 27 minuti, golom Mustedanagića, povela momčad Vukovara da bi Dogan u 70 minuti zabio za izjednačenje. Već minut kasnije Cibalia je povela kada je zabio Mihaljević. Kada su već svi mislili da sva 3 boda ostaju u Vinkovcima u 93 minuti utakmice bod Vukovaru je donio Martin Leonel Robaina Stangoni

“Mislim da bi nas ova pobjeda lansirala u orbitu što se tiče samopouzdanja, sad se nadam da nas neće zakucati u “down”. Odigrali smo strašnu utakmicu, strašnih 90 minuta. Primili smo gol iz jedne nesmotrene situacije. Jako se teško vratiti protiv ovakve ekipe, po ovakvom terenu. Mi smo to uspjeli i na žalost primili smo gol u zadnjoj sekundi što nam se nikako ne smije dogoditi. Mislim da smo zaslužili tri boda i na prikazanom i na šansama i svemu, ali sreća nam je okrenula leđa”, rekao je pomoćni trener Cibalije Nikša Petrović.

Novinarima je svoje viđenje utakmice uznio i trener HNK Vukovara 1991 Miroslav Bojko.

“Mislim da je derbi opravdao očekivanja od kvalitete igre na terenu do atmosfere na tribinama. Prvo poluvrijeme smo ostvarili većinu što smo htjeli u otvaranju utakmice, došli do prednosti, bili ravnopravni na terenu, ne samo zbog gola prednosti nego po kvaliteti igre. Drugo poluvrijeme Cibalia je podigla tempo zajedno s navijačima s tribina. U tom trenutku se osjetilo da moji igrači nisu navikli na takvu atmosferu gdje stadion vrvi kao podrška Cibaliji. Po stoti puta smo pokazali da za nas nema izgubljene utakmice, na kraju smo uspjeli zabiti gol i izjednačiti u produžetku. Mislim da je rezultat realan s obzirom na događanja svih 90 minuta. Isto tako smo zaslužili taj bod s obzirom što smo danas prikazali”, rekao je trener HNK Vukovar 1991 Miroslav Bojko.