VUKOVAR, Tijekom proteklih nekoliko dana Sandra Paović, rođena Vukovarka, održala je promociju knjige „Volim život“ koja govori o njenom životu. Prema riječima Paović knjigu je napisao Željko Žutelija koji je napisao i prvu knjigu o njoj i njenim sportskim uspjesima „Rođena da pobjeđuje“. Kako je rekla okupljenima knjiga „Volim život“ govori o njenom životu gdje je malo toga izostavljeno.
„Počinje zapravo negdje s mojom petom godinom kada sam se počela baviti stolnim tenisom. Bila je to ljubav na prvi pogled i ja sam odmah znala da se cijeli život mogu baviti s tim poslom. Završava negdje s današnjim danom, a između toga dotaknula sam se svega od nastupa na brojnim natjecanjima, treninzima i odricanjem, medaljama, europskim i svjetskim prvenstvima, Olimpijskim igrama u Pekingu…“, rekla je Paović.
Nije izostavila niti prometnu nesreću koja joj se dogodila u Francuskoj kada je pri vožnji automobila njen menadžer zaspao i kada je ona zadobila teške ozljede kralježnice i jedva ostala živa. Govori i o tome što je razmišljala kada joj se to dogodilo, kako je proživljavala operacije i višemjesečnu rehabilitaciju, kako se borila da diše prikopčana na brojne medicinske instrumente ali i na vrijeme poslije toga kada se počela baviti nekim drugim stvarima i kada je na OI u Riju osvojila zlatnu medalju u paraolimpijskom stolnom tenisu. Tu su i brojni drugi detalji iz njenog života u kojima se ona suočavala s pobjedama i porazima, lijepim i ružnim stvarima i iz kojih je uvijek trudila se da nešto nauči i izađe jača. Dokaz tome je i činjenica da su joj liječnici poslije nesreće govorili da že završiti u invalidskim kolicima i da nikada neće moći voditi nekakav normalan život. Poslije niza operacija i rehabilitacije Paović se okrenula nekim drugim stvarima ali i opet zaigrala stolni tenis i to stojeći i još osvojila i zlatnu medalju.
„Lijepo je i slatko pobjeđivati ali najviše se uči iz poraza jer poslije poraza morate naći snage da se podignete i iz toga izađete još jači. To želim da prenesem čitateljima jer u mome životu ima jako lijepih ali i teških trenutaka, poraza i pobjeda, a tu je i ta prometna nesreća. To je priča o svima nama kojima treba hrabrost i nada. Svaki čitatelj iz knjige može izvući nešto i knjiga je zapravo pravi vrtlog osjećanja. Dok je čitate dvije tri stranice se smijete njezinim dogodovštinama, a onda stranicu dvije plačete i tako u krug“, istaknula je Paović.
Najavila je i kako postoji inicijativa da postane ambasadorica mentalnog zdravlja kao i da bi voljela da knjigu prepozna i školstvo kao inspirativno štivo i da djeca u školama pročitaju knjigu. Prvi korak u tom smjeru je učinjen u Vukovaru gdje je Grad Vukovar za svaku vukovarsku školu kupio po nekoliko primjeraka knjige kako bi je što više učenika moglo pročitati.