ZAGREB, Nakon današnjeg vrelog dana Državni hidrometeorološki zavod za četvrtak najavljuje još vreliji dan. Prema prognozi DHMZ-a u četvrtak nas očekuje sunčan i vrlo vruć dan.
Vjetar u unutrašnjosti bit će uglavnom slab, na istoku zemlje do umjeren istočni. Najniža temperatura zraka, na istoku Hrvatske, iznosit će 17 stupnjeva Celzijusa dok će najviša temperatura doseći i 35C.
Međutim, ono što je još gore je da meteorolozi najavljuju vrele dane i idućih dana pa i temperature koje će ići do 40C pa i više. Prema prognozama dnevne temperature zraka od subote, 1. kolovoza, kretat će se između 35 i 40 Celzijevih stupnjeva. I tijekom noći će biti vruće.
Prema prognozama DHMZ-a, ovakve vremenske prilike potrajat će tijekom većeg dijela prvog tjedna kolovoza, uz mogućnost da temperature budu i nešto više od trenutačno prognoziranih.
Dok se vrijeme ne smiri, a temperature vrate u normalu, građanima se savjetuju da u vremenu od 11-18 sati što manje izlaze na sunce kao i da se suzdržavaju teškog fizičkog rada. To se posebno odnosi na starije naše sugrađane kao i one koji imaju zdravstvenih problema. Isto tako treba piti i što više vode.
Kako god ovi vreli dani i suša imaju i jednu dobru stranu. Naime, ovog ljeta nema komaraca.
























