Praznik nogometa u Jarmini, Dinamo očekivano bolji od NK Borinaca

JARMINA, U Jarmini je danas bio pravi praznik nogometa u kojemu je domaća momčad NK Borinci, inače član Međužupanijske lige Osijek – Vinkovci, u 1/16 finalu SuperSport kupa ugostio zagrebački Dinamo. Zagrepčani su ostvarili rutinsku pobjedu rezultatom 4:0 ali se mora istaknuti kako se domaća momčad nije osramotila. Strijelci za Dinamo bili su Luka Ivanušec (11 minut), Josip Drmić (15 i 19 minuta) te Petar Bočkaj (76 minut). Imala je i momčad Borinaca prilike, a istakao se i vratar domaćih Dalibor Prišćan s nekoliko odličnih obrana.

“Rekao bih da je ovo danas povijesni dan za naše selo i klub, kao i za sve ljudi i žitelje Jarmine. Zahvalio bih se svim ljutima koji su pomogli i donirali klubu, dali svoj doprinos da sve bude ovakav lijep ugođaj. Danas je došlo 2000 ljudi, ali da je bilo još toliko karata mislim da bi sve bilo prodano. Ovo je ipak Dinamo, mislim da smo donekle pružili otpor, šteta što nismo zabili onu šansu u 22. sekundi. Dali smo 300% od sebe, čestitam igračima, a Dinamu želim sve najbolje u nastavku prvenstva i u Ligi prvaka. Bitno da se nitko nije ozlijedio”, rekao je Saša Šest, trener i igrač NK Borinci Jarmina.

Trener Dinama Ante Čačić pohvalio je vrijedne domaćine koji su učinili sve za organizaciju jedne ovakve utakmice.

“Sjajan nogometni ambijent, naravno da sam zadovoljan što smo prešli ovu stepenicu u kupu. Planovi su sada prvenstveno subota i Slaven Belupo, naše prvenstvo nam je vrlo važno te želimo zadržati tron i dinamiku osvajanja bodova, kazao je Čačić.

BORINCI                      0

DINAMO                      4

JARMINA – Igralište NK Borinci. Gledatelja 2.200. Sudac: Ivan Matić (Osijek) Pomoćnici: Dino Knez (Osijek) i Ivan Janić (Ilok). Četvrti sudac: Oliver Romić (Osijek).

STRIJELCI: 0:1 – Ivanušec (10), 0:2 – Drmić (13), 0:3 – Drmić (18), 0:4 – Bočkaj (76).

BORINCI: Da. Prišćan (od 59. Matić) D. Culi, Kiš, Pavičić, Merkaš, Flinčec, Do. Prišćan (od 68. Petrovečki), Brlečić, Ležaić (od 68. Bručić), Novoselac (od 54. Dumbovečak) S. Šest (od 54. V. Šest). Trener: Saša Šest

DINAMO: Nevistić Dilaver, Theophile (od 46. Ljubičić), Lauritsen, Štefulj Mišić (od 46. Bulat) Bočkaj, Ivanušec (od 46. Soldo), Marin, Špikić Drmić; Trener: Ante Čačić