Požar na parkiranom osobnom automobilu

Foto: PU vukovarsko-srijemske

VINKOVCI, PU vukovarsko-srijemska prenijela je da je jučer, 4. svibnja, u Vinkovcima, izbio požar na parkiranom osobnom automobilu. Požar je ugašen od strane Javne vatrogasne postrojbe Grada Vinkovaca.

„Provedenim očevidom, u suradnji s inspektorom zaštite od požara, utvrđeno je da je uzrok požara kvar na elektronici sustava automobila. U požaru nije bilo ozlijeđenih osoba, samo  je nastala materijalna šteta. O okolnostima požara policija će izvijestiti nadležno državno odvjetništvo“, navode iz PU.

U policijskom priopćenju stoji kako je u okviru Roadpol akcije policija u prvim satima 4. svibnja, oko 03,00 sati, u Starim Jankovcima zaustavila 40-godišnjeg državljanina Srbije koji je upravljao teretnim automobilom registarskih oznake Srbije koristeći tuđu karticu vozača na tahografu, nakon čega je isključen iz prometa na cestama te mu je oduzeta tuđa kartica vozača. Prekršajnim nalogom, vozaču je izrečena  novčana kazna 920 eura i pravnoj osobi poslodavcu vozača izrečena je novčana kazna 3310 eura.

Na području Policijske uprave vukovarsko-srijemske jučer, 4. svibnja, evidentirane su četiri prometne nesreće s materijalnom štetom u Gunji, Posavskim Podgajcima, Županji i Ostrovu. Fiksne kamere za nadzor brzine kretanja vozila evidentirale su 7 prekršaja nedopuštene brzine kretanja vozila.