Poraz Cibalie, Vukovar 1991 sretno do boda u petom minutu nadoknade

VUKOVAR, Ovoga vikenda je poslije zimske stanke, utakmicama 18. kola, nastavljeno natjecanje u SuperSport Prvoj nogometnoj ligi. U subotu je HNK Cibalia gostovala u Osijeku kod lidera prvenstva, NK Zrinski Osječko 1664. Lider prvenstva je potvrdio svoju kvalitetu i s rezultatom 2:0 pobijedio vinkovačku momčad. Dan poslije je HNK Vukovar 1991. ugostio momčad NK Croatie iz Zmijavaca. Očekivala se sigurna pobjeda domaće momčadi ali su se gosti pokazali kao kvalitetna i organizirana momčad koja zna što želi i kako do toga da dođe. Utakmica je završila neodlučenim rezultatom s tim da je momčad Vukovara, zgoditkom Pelka, izjednačila u petom minutu nadoknade. Niti momčad BSK-a iz Bijelog Brda nije uspjela doći do punog bodovnog plijena. BSK je u subotu ugostio NK Orijent, koji im je direktni konkurent za opstanak, te su poslije 90 minuta odigrali neodlučeno (2:2).

Poslije 18. odigranih kola NK Zrinski Osječko 1664 je i dalje na prvom mjestu sa 44 osvojenih bodova i pet bodova više od prvog pratitelja NK Šibenika. HNK Vukovar 1991 je na trećem mjestu sa 35 osvojenih bodova i sada već velikih 9 bodova manje od lidera prvenstva. HNK Cibalia je na 9. mjestu sa 19 osvojenih bodova dok je momčad BSK-a i dalje posljednja sa 12 osvojenih bodova.

U 19. kolu NK Zrinski Osječko 1664 gostuje kod NK Sesveta dok HNK Vukovar 1991 gostuje kod NK Dubrava Tim Kabel. HNK Cibalia će na svome terenu ugostiti NK Orijent, a VSL gostuje kod Jaruna.