Petar Kovač prvak Hrvatske u ubrzanom šahu u kategoriji U18

VODICE, Na nedavno održanom Pojedinačnom brzopoteznom i ubrzanom prvenstvu Hrvatske za kadete i mlade u šahu nastupilo je i devet članova Šahovskog kluba Codeasy iz Vukovara gdje je član ovoga vukovarskog kluba Petar Kovač osvojio 1.mjesto u ubrzanom šahu u kategoriji U18 te time još jednu titulu državnog prvaka. Petar Kovač je na Prvenstvu u ubrzanom šahu, koje je trajalo dva dana, nakon ukupno devet kola osvojio ukupno osam bodova i titulu državnog prvaka u kategoriji U18. Inače, ovu prestižnu titulu u ubrzanom šahu Petar je osvojio i prošle godine te je svom neprekinutom nizu državnog prvaka u standardnom šahu, dodao i drugu u ubrzanom tempu te potvrdio svoj status jednog od najboljih mladih šahista Hrvatske.

Dan ranije održano je i Pojedinačno brzopotezno prvenstvo Hrvatske za kadete i mlade te je i ovdje Petar Kovač ostvario impresivan rezultat – s ukupno 8,5 bodova nakon 11 kola osvojio je 1.mjesto i zlatnu medalju u kategoriji U18 te 3. mjesto u ukupnom poretku u toj kategoriji. Osim Petra, kući se s medaljom vratila i Eva Maltašić koja je ukupno 5,5 bodova osvojila 3.mjesto i brončanu medalju u kategoriji kadetkinja U14 u brzopoteznom šahu

Uz Petra Kovača na prvenstvu u Vodicama nastupili su i Davor Padežanin, Petar Marušić, Sergej Bogdan, Eva Maltašić, Dunja Uzelac, Josip Prepunić, Borna Radić i Nikola Konjević.