Grad Vukovar bit će od 21. do 23. svibnja domaćin prve poslovne konferencije pod nazivom “Vukovar business forum – Meeting G2.12.” na kojoj će svi koji je posjete moći čuti niz zanimljivih tema – od globalnih poput umjetne inteligencije i lanaca nabave do regionalnih i lokalnih poput energetike, zdravstva, prehrane, infrastrukture i poreznih pogodnosti.
Na navedene teme bit će održano 12 predavanja i panle rasprava s više od 30 sudionika te 20-tak izlagača te više od 1000 posjetitelja.
“Želja nam je kroz konferenciju privući nove investitore, a posebice za ulaganje u Vukovar zainteresirati Hrvate iz dijaspore, poslovno uspješne koji imaju želju dio kapitala i poslovne umješnosti prenijeti u Vukovar”, kaže vukovarski gradonačelnik Marijan Pavliček.
Dodaje kako Grad Vukovar stoji na raspolaganju investitorima kao pouzdan i proaktivan partner – od prve ideje do realizacije projekta. “Vjerujemo u otvorenu komunikaciju, brze procedure i partnerski odnos koji donosi obostranu korist”, poručuje vukovarski gradonačelnik.
Podsjeća kako poduzetnici koji posluju na području Grada Vukovara mogu ostvariti oslobođenje od poreza na dobit i poreza na dohodak, uz uvjet zapošljavanja radnika na neodređeno vrijeme i ispunjavanja propisanih kriterija vezanih uz udio zaposlenika s prebivalištem na potpomognutim područjima i na području grada. Grad Vukovar ujedno ima i najnižu stopu poreza na dohodak u Republici Hrvatskoj, koja iznosi 10 posto”, navodi dodajući kako poslodavci dodatno ostvaruju i pravo na povrat 50 posto uplaćenih doprinosa za mirovinsko i zdravstveno osiguranje za zaposlenike s prebivalištem na području grada Vukovara.
Prva konferencija održat će se pod nazivom „Vukovar Business Forum – Meeting G2.12“ jer je Grad Vukovar organizira u partnerstvu s Udrugom Meeting G2, međunarodno prepoznatom inicijativom koja već godinama povezuje hrvatsko iseljeništvo i domovinu kroz investicije, transfer znanja i poslovnu suradnju.
“Vukovar business forum – Meeting G2.12.” bit će održan u Gradskom muzeju Vukovar.
























