VINKOVCI, Jučerašnji Facebook status Velimira Bujanca, u kojem govori o nezakonitom prelasku skupine građana Srbije preko nekadašnjeg graničnog prijelaza Berkasovo – Bapska, izazvao je brojne komentare građana. Bujanec je pri tome objavio i video koji prati to događanje. U njegovom statusu se navodi kako se radi o šokantnom udaru s istoka na nacionalnu sigurnost Hrvatske te se pozivaju njegovi pratitelji da pogledaju “ilegalan upad četnika na teritoris RH i EU!
“Ajte, ajte! Da pokažemo ustašama da možemo da uđemo u Hrvatsku, kad mi to poželimo!” U ‘okupiranu’ srpsku ‘Krajinu’ – “ispravio” je četnika Miloš Vasić, jedan od organizatora ilegalnog upada, koji započinje nasilnim micanjem hrvatske granične rampe s jasno istaknutom oznakom STOP.
Na snimci je i izvjesni “vojvoda” Živan, kojega Vasić naziva “četničkim komandantom” i navodi da je ratovao protiv Hrvata upravo na tom području.
Dok smo se tukli sa ustašama, na ove terene sam ulazio u svako doba, dan, noć – hvali se četnik Živan i pozdravlja nekog Savića, koji je također devedesetih sudjelovao u velikosrpskoj agresiji na RH.
Okupljeni četnici otvoreno prijete kako će slijediti “duh predaka” i da je na mladim generacijama borba za “oslobođenje” tzv. Krajine, koju smatraju “okupiranom” kao što je Srbija (BG pašaluk) bila okupirana od strane Turaka…
Ušli ste u Europsku uniju bez dokumenata – sprdaju se Srbi, dok se u pozadini čuje nešto nalik pucnju, najvjerojatnije iz pištolja?!
Miloš Vasić poznat je po vožnjama Beogradom u blindiranom terencu ruskih registracijskih oznaka, sa istaknutim slovom ‘Z’ kao simbolom okupacijskih snaga u Ukrajini. Predstavlja se kao “političar”, iako je riječ o nižerazrednom suradniku BIA-e, koji u interesu Ace Vučića provokatorski djeluje unutar tzv. proruske “desničarske” opozicije.
Četnički upad u Hrvatsku državu i tzv. Schengenski prostor dogodio se kod Iloka, na graničnom prijelazu Bapska – Berkasovo. Riječ je o lokaciji koja je zadnji puta bila u fokusu javnosti kada su Zoran Milanović i Ostoja Ranković 2015. godine na područje EU propuštali ilegalne migrante – koji se sada vraćaju u Hrvatsku misterioznim noćnim letovima”, stoji u objavi Bujanca.
Međutim, građani s istoka Hrvatske, a posebno oni iz Iloka i Bapske, odmah su mogli prepoznati kako nitko nije prešao državnu granicu pa niti pokušao. Naime, vidi se to po rampi koja se vidi na snimku, a sve to je potvrdila i PU vukovarsko – srijemska.
“Provjerama i prikupljenim obavijestima utvrđeno je da se osobe i odvijanje radnje iz predmetnog video zapisa, ne nalazi na teritoriju Republike Hrvatske niti je pritom dolazilo do povrede državne granice. Nadalje, rampa vidljiva u video zapisu se nalazi na području Republike Srbije, kao i područje iza rampe, dok se rampa na ulazu u Republiku Hrvatsku nalazi oko 150 metara dalje od mjesta nastanka videa te je pokrivena sustavom tehničke zaštite”, navode iz PU.
Inače, radi se o malograničnom prijelazu koji je bio u upotrebi sve dok Hrvatska nije postala punopravna članica EU. Tada je taj prijelaz, kao i niz drugih, zatvoren. Istina je kako je taj prijelaz korišten u vrijeme migrantske krize kada je na tisuće migranata upravo preko tog prijelaza, koji je i tada bio zatvoren za promet, iz Srbije ušlo u Hrvatsku te su odatle prepraćeni do centra u Opatovcu odakle su potom dalje prevoženi u europske države.
Sporni video zapis se može pogledati na poveznici dolje:
https://www.facebook.com/share/v/16WNqKztdS