HNK Mitnica “potopila” NK Borac i izborila finale Kupa NS Vukovar

VUKOVAR, Momčad HNK Mitnice plasirala se u Finale kupa Nogometnog središta Vukovar u kojem će igrati protiv momčadi HNK Vukovar 1991. Županijski prvoligaš iz Vukovara s visokih 6:0 pobijedio je međužupanijskog ligaša NK Borac iz Bobote.

Bilo je ovo 90 minuta tijekom kojih se nije znalo tko igra Međužupanijsku nogometnu ligu, a tko igra 1. Županijsku nogometnu ligu. Tijekom svih 90 minuta momčad Mitnice bila je osjetno bolja od momčadi Borca te dominirala u svim elementima igre. Poslije svega viđenoga može se reći kako je, unatoč visokom porazu, NK Borac još i dobro prošao jer su domaćini imali još nekoliko izglednih prilika za postizanje zgoditaka.

Već u prvih 45 minuta HNK Mitnica je vodila rezultatom 2:0, a sve je bilo gotovo u 45 minuti kada je Tomislav Nađ, radi dvije opomene, isključen. U drugom poluvremenu HNK Mitnica je dodatno uvećala vodstvo pokazujući kako su jedan od favorita za prvo mjesto u 1.ŽNL. Igrač utakmice bio je Dino Brajković koji je postigao četiri zgoditka. S ovom visokom pobjedom HNK Mitnica je isprala gorak ukus poslije prošlonedjeljnog neočekivanog domaćeg poraza u 1.ŽNL od NK Županje 77.

U isto vrijeme NK Borac je poslije gostujućeg poraza u 1. kolu MŽNL doživio još jedan težak poraz, a već za vikend očekuje ih novo teško prvenstveno gostovanje.

HNK MITNICA – NK BORAC 6:0 (2:0)

Igralište: Mitnica

Suci: Denis Margarin Davor Vukelić Nikola Pantić

Strijelci: 1:0 Dino Brajković 19′

2:0 Marko Blekić 44′

3:0 Dino Brajković 67′

4:0 Marko Blekić 74′

5:0 Dino Brajković 77′

6:0 Dino Brajković 81′

HNK MITNICA: Poje (86′ Kavelj) Potočni (73′ Jurčić) Karamatić Vujeva Komadina (67′ Širić) Plum (75′ Jurčić) Matijević (79′ Uhlarik) Zaupa Šlafhauzer Brajković Blekić (trener: Vedran Domazet)

Na klupi za pričuve bio je još Matej Ujaković

NK Borac: Vučemilović Čolić Šljokić (56′ Jerković) Petrović (24′ Toma) Malecki (13′ Rupčić) Nađ Vidaković (73′ Biškić) Milovanović Ajduković Medić (79′ Horvat) Kraml (trener: Aleksandar Stojković)