Hajduk slavio u Županji ali pravi pobjednik su igrači NK Graničara

ŽUPANJA, Kada su izvučeni parovi 1/16 finala KUP-a Hrvatske mislilo se kako će Hajduk bez previše problema svladati trećeligaša iz Županje NK Graničara. Međutim, pokazalo se kako su igrači iz Županje puno tvrđi „zalogaj“ te su Splićani uz puno problema pobijedili 2:1. Hajduk je poveo u 27. minuti kada je, nakon proigravanja Diamantokosa, zabio najbolji igrač gostiju Caktaš. Međutim, domaći dečki su pokazali koliko mogu te su u 38. minuti, nakon pogotka glavom Josipa Lotara, izjednačili. Tek u 65. minuti Hajduk je ponovno poveo i to majstorskim lobom Caktaša s ruba kaznenog prostora. Do kraja utakmice još je i Jairo pogodio vratnicu.

Tijekom utakmice Hajduk je imao puno više loptu i više udaraca prema vratima Graničara ali to nije bilo ono što su očekivali navijači Splićana. Poslije svega može se reći kako je Hajduk prošao u dalje natjecanje KUP-a ali će osim dva gola Caktaša pamtiti samo teško izvojevanu pobjedu. Sve ostalo nije vrijedno spomena. Iako su spali pravi pobjednici su igrači Graničara koji su ostavili srce na terenu i više nego dostojno predstavljali Županju i Vukovarsko – srijemsku županiju.

Graničar: Ivkić – Miličević (Cerovski 59′), Berač, Pejčić, Kegalj (Miličić 82′) – Lotar, Vincetić (Lukačević 82′), Babić, Hodak – Pastuović (Huber 81′), Lešić (Kovačević 68′)

Hajduk: Ljubić – Jakoliš, Simić (Radić 75′), Vušković, Bekavac – Čuić, Jradi – Gyurcso (Kreković 75′), Caktaš, Teklić (Jairo 63′) – Diamantakos