Cibona u Vukovaru do lagane pobjede nad momčadi Furnira

VUKOVAR, U Sportskoj dvorani u Borovo naselju danas je odigrana zaostala utakmica 19. kola HT Premijer lige između momčadi Cibone i zagrebačkog Furnira. Bila je ovo od prvoga minuta igra mačke i miša u kojoj su košarkaši Cibone potvrdili svoju kvalitetu te na kraju slavili rezultatom 100:68 (28:9, 23:27, 28:10, 21:22).  Oko tisuću gledatelja moglo je uživati u lijepim akcijama, šutevima, zakucavanjima…

U pravom malom šuterskom treningu momčad Cibone postignula je čak 20 trica iz 35 pokušaja. Ostat će zapisano kako je najbolji strijelac utakmice bio igrač Cibone Ivan Majcunić koji je šutirao nestvarnih 7/7. Po broju postignutih koševa slijedio ga he Cibonim kapetan Roko Prkačin sa 14 koševa, potom Krešimir Radovčić s 11 te Luka Krajnović koji je odigrao 24 minute za vrijeme kojih je postigao 10 koševa i podijelio 6 asistencija.

Najbolji strijelac u momčadi Furnira bio je Filip Bjelanović koji je postigao 13 koševa, a slijedili su ga Mateo Vidović sa 12 i Filip Krajina s 10 koševa.

S ovom očekivanom pobjedom momčad Cibone se izjednačila po učinku (17:5) sa Zadrom, Splitom i Cedevitom Junior. Zbog najboljeg međusobnog omjera upravo je takav i raspored momčadi poslije prvoga dijela prvenstva. Njima će se u Ligi za prvaka pridružiti još i momčadi Gorice (13:9) i Zabok (10:12).