Cibalia izborila opstanak u 1.HNL: U Vinkovcima još jedna pobjeda protiv Gorice

VINKOVCI, Cibalia će i naredne godine igrati u 1. HNL. Epilog je to dvije kvalifikacijske utakmice između Cibalie, koja je bila pretposljednja u 1. HNL ove godine, i momčadi Gorice koja je osvojila drugo mjesto u 2. HNL. U uzvratu u Vinkovcima Cibaliua je po drugi put, u četiri dana, pobijedila Goricu. Ovaj put vinkovčani su slavili s rezultatom 3:1 i tako s ukupnih 5:1 zadržali prvoligaški status. Strijelci za Cibaliu su bili Baša (29), Glavica (58) i Vitaić (88) dok je gol za goste postigao Pejić  u 40. minuti prvog poluvremena. Ovo je veliki uspjeh nogometaša Cibalie koji su još prije nekoliko kola bili gotovo prežaljeni u 1.HNL. Naime, u jednome trenutku Cibalia je za Splitom zaostajala čak sedam bodova što je se činilo kao nemoguće za dostići. Međutim, smjena na trenerskoj klupi i dolazak Mladena Bartolovića kao da su unijeli neku novu energiju u svlačionicu. Vinkovčani su zaigrali bolje pa su polako počeli dostizati prednost Splita da bi je na kraju i prestigli. Dvomeč s Goricom bio je samo kruna tih igara. Sada je na Upravi i Bartoloviću da osiguraju sredstva i pojačaju momčad kako i slijedeće godine ne bi morali u kvalifikacije.