VINKOVCI, Prema navodima s Internet stranice Vukovarsko-srijemske županije Upravni odjel za obrazovanje i društvene djelatnosti Vukovarsko-srijemske županije pokrenuo je investicijski ciklus vrijedan 57 milijuna eura koji će biti utrošeni za rekonstrukciju niza škola. Taj ciklus obuhvaća 41 osnovnu, 15 srednjih škola te učenički dom. Prema navodima pročelnice Odjela Kristine Jukić sredstva će biti utrošena na izgradnju i dogradnju škola, sanaciju krovišta, uređenje vanjskih igrališta i slično.
„Obrazovanje kao temelj našeg daljeg razvoja i rasta, ulaganje u djecu i mlade prioritet je ove županijske uprave od prvog dana. Moja vizija nije samo graditi škole, nego izgraditi razlog za ostanak, rad i budućnost u Vukovarsko-srijemskoj županiji“, rekla je Jukić.
S ulaganjem sredstava u planirane projekte plan je da se do početka 2028. godine prijeđe na jednosmjensku nastavu. Ukazuje i kako će 2,66 milijuna eura biti utrošeno u projekt „Pomoćnici u nastavi – Obrazovanje bez teškoća“.
„Zahvaljujući ovim sredstvima, izravna podrška u nastavi osigurana je za 86 učenika s teškoćama u razvoju na području cijele županije. Za te potrebe, ugovorom o radu zaposlena su 73 pomoćnika u nastavi i stručna komunikacijska posrednika. Njihova uloga ključna je ne samo za akademski uspjeh učenika, već i za izgradnju njihova samopouzdanja te lakše prevladavanje komunikacijskih i drugih barijera na koje nailaze tijekom školovanja“, rekla je Jukić.























