Vukovarci se iz Rijeke vratili sa 7 medalja

RIJEKA, Proteklog vikenda održano je Prvenstvo Hrvatske u Kung fu-Wushu disciplinama statični tuishou (gurajuće ruke) i taolu (goloruke forme i forme sa oružjem). Na prvenstvu je nastupilo je 10 klubova sa preko 100 natjecatelja.

Taijiquan wushu klub Vukovar je nastupio sa 8 natjecatelja, od čega su četiri debitanta na sportskim natjecanjima. Unatoč tome, Vukovarski wushu tim se kući vratio sa ukupno tri zlatne, tri srebrne i jednom brončanom medaljom.

Alen Bilogrević  iskusni natjecatelj i hrvatski wushu reprezentativac je bez velikih problema stigao do još jednog 1. mjesta u disciplini tuishou.

Druga dva zlata su donijeli braća Kresojević, također u disciplini tuishou, 15-godišnji Damjan i 12-godišnji debitant Sebastijan su sjajnim borbama zauzeli 1. mjesta u svojim kategorijama.

Dva srebra nam donose još dva debitanta, 14-godišnji Nikola Mandić i 13-godišnji Luka Kojić su u svojim kategorijama u disciplini tuishou zauzeli svaki po 2. mjesto.

Jelena Begović, dugogodišnja natjecateljka te hrvatska reprezentativka u teškoj konkurenciji ovaj puta je zauzela 2. mjesto u disciplini tuishou i odličnom izvedbom Taijiquan forme izborila 3.mjesto u disciplini taolu.

Još jedan debitant, 16-godišnji Milan Basta sa vrlo dobrim nastupima u teškoj juniorskoj i seniorskoj kategoriji izborio 4. i 5. mjesto.

Aleksandar Bilogrević, nakon duže natjecateljske pauze, vrlo energično se vratio ali mu je medalja izmakla za dlaku, zauzeo je 4. mjesto.