Vatreni osvojili broncu zlatnoga sjaja

DOHA, Po treći put hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u polufinale Svjetskih prvenstava, a po drugi put osvojili smo broncu. Vatreni su u današnjoj utakmici za treće mjesto pobijedili Maroko rezultatom 2:1 (2:1). Zgoditke za Hrvatsku postigli su Gvardiol (7 minuta) i Oršić (42 minuta) dok je zgoditak za Maroko postigao Dari (9 minut).

Bila je ovo prava rovovska bitka i teška utakmica za Vatrene koji su dali i zadnji atom snage kako bi pobijedili i vratili se u Hrvatsku s broncom. Izbornik Zlatko Dalić bio je primoran napraviti i nekoliko izmjena tako da u početnom sastavu nije bilo Lovrena, Brozovića,  Sose i Juranovića ali su ih zamjene više nego dobro zamijenili na terenu. I na ovoj utakmici dogodila se jedna sporna situacija kada sudac utakmice, iz samo njenu znanih razloga, nije svirao kazneni udarac nad Gvardiolom. Interesantno je kako se nije uključio niti toliko spominjani VAR. Kako god poslije 90 minuta uslijedilo je veliko slavlje Vatrenih koje se prelilo i u sve gradove Hrvatske. Građani su i ovaj veliki uspjeh proslavili burno i glasno. Slavlje je tim veće kada se znalo da je poslije SP u Rusiji momčad prilično izmijenjena te da je malo tko očekivao ovako veliki uspjeh. Samim tim ova bronca je medalja zlatnoga sjaja.

Podsjetimo kako je Hrvatska u skupini igrača sa Marokom (0:0), Kanadom (4:1) i Belgijom (0:0). Bilo je to dovoljno za drugo mjesto i prolaz skupine. U osmini finala Vatreni su igrali sa Japanom i slavili poslije izvođenja jedanaesteraca. Na isti način su, u četvrtfinalu, izbacili i favorizirani Brazil. Bila je to velika pobjeda i plasman u polufinale gdje nas je dočekala Argentina predvođena Lionelom Messiem. U toj utakmici Vatreni nisu izdržali i izgubili smo rezultatom 3:0. Poslije te utakmice došla je još jedna utakmica s Marokom ali ovaj put za broncu. Vatreni se u nedjelju vraćaju u Hrvatsku, a u Zagrebu im je priređen organiziran doček. I ovaj put se očekuje veliki broj građana da dođe i pozdravi brončane predvođene kapetanom Lukom Modrićem.

Za Hrvatsku su na SP u Kataru nastupali:

Vratari: Dominik Livaković, Ivica Ivušić, Ivo Grbić,

Braniči: Domagoj Vida, Dejan Lovren, Borna Barišić, Josip Juranović, Joško Gvardiol, Borna Sosa, Josip Stanišić, Martin Erlić, Josip Šutalo

Vezni: Luka Modrić, Mateo Kovačić, Marcelo Brozović, Mario Pašalić, Nikola Vlašić, Lovro Majer, Kristijan Jakić, Luka Sučić

Napadači: Ivan Perišić, Andrej Kramarić, Bruno Petković, Mislav Oršić, Ante Budimir, Marko Livaja

Među svima njima nikako se ne smije po strani ostaviti izbornik Zlatko Dalić i njegov stručni stožer.