U prometu s 2,53 promila alkohola!!!

Foto: PU vukovarsko - srijemska

VINKOVCI, Policijska uprava vukovarsko-srijemska je u posljednja 24 sata evidentirala četiri prometne nesreće (Vukovar, Vinkovci, Ilok i Bošnjaci) u kojima je zabilježena materijalna šteta kao jedina posljedica i četiri prometna događaja (Županja, Otok, Babina Greda i Orolik). Stacionarne kamere su u istom periodu zabilježile 22 prekršaja nepropisne brzine kretanja motornog vozila.

U ponedjeljak, 23. lipnja oko 12,30 sati u Bršadinu, 63-godišnji vozač osobnog automobila zatečen je pod utjecajem alkohola 2,53 g/kg, nakon čega je smješten u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja opojnog sredstva. Prekršajnim nalogom izrečena je novčana kazna 1240 eura, zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije u trajanju 3 mjeseca i 6 negativnih prekršajnih bodova.

Također, istog dana oko 21,50 sati u Vinkovcima, 21-godišnji vozač osobnog automobila odbio se podvrgnuti testiranju na opojne droge i nije imao kod sebe vozačku dozvolu. Prekršajnim nalogom izrečena je novčana kazna 1350 eura, zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije u trajanju 3 mjeseca i 6 negativnih prekršajnih bodova.

Tijekom proteklog vikenda (20., 21. i 22. lipnja 2025. godine) policijski službenici Policijske uprave vukovarsko-srijemske na području Vinkovaca, Županje i Otoka proveli su preventivno-represivnu akciju usmjerenu na nadzor vozača motocikala, mopeda i osobnih prijevoznih sredstava.

U okviru pojačanog nadzora utvrđen je ukupno 31 prekršaj iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama.

Najveći broj prekršaja odnosio se na tehničku neispravnost motocikala, a posebice na preinake i korištenje ne homologiranih ispušnih sustava, uklanjanje prigušivača koji smanjuju razinu buke, kao i na nepravilnosti vezane uz postavljanje i isticanje registarskih pločica.

Također, zabilježeni su i prekršaji zbog nekorištenja zaštitne kacige ili nepravilnog nošenja iste – primjerice, kacige koje nisu bile propisno pričvršćene na glavi vozača.

Policija podsjeća sve vozače mopeda, motocikala i osobnih prometnih sredstava da su dužni tijekom vožnje nositi propisanu, homologiranu i pravilno pričvršćenu zaštitnu kacigu.

S ciljem povećanja sigurnosti svih sudionika u prometu, policijski službenici i nadalje će provoditi redovite mjere nadzora i upravljanja prometom.