VINKOVCI, PU vukovarsko – srijemske izvijestila je kako su u subotu, oko 0:30 sati, u Velebitskoj ulici u Vukovaru zaustavili kombi vozilo vukovarskih registracijskih oznaka kojim je upravljao 43-godišnjak.
“Nadzorom su utvrdili kako upravlja vozilom pod utjecajem alkohola od 1,99 g/kg te da mu je rješenjem od 2023. godine ukinuta vozačka dozvola (zbog prikupljenih 12 negativnih prekršajnih bodova) sa zabranom ponovnog polaganja vozačkog ispita u razdoblju od dvije godine”, stoji u priopćenju policije.
Dodaju kako je 43-godišnjak smješten u posebnu prostoriju policije do prestanka djelovanja opojnog sredstva, nakon čega je doveden u Općinski sud u Vukovaru radi provođenja žurnog prekršajnog postupka. Odlukom suda proglašen je krivim i određeno zadržavanje u trajanju od 14 dana te je predan u Zatvor u Osijeku.