Lovro Suevich i Tara Wurth državni prvaci do 16 godina u tenisu

VINKOVCI-Na terenima Teniskog kluba ”Vinkovci” uspješno je završeno Državno prvenstvo za juniorke i juniore do 16 godina koje se igralo pod pokroviteljstvom Grada Vinkovaca.

U prvom polufinalu u kategoriji juniora Jovan Ilić (TK ”Olimpija” Osijek) pobijedio je prvog nositelja turnira Ivana Karla Bana (TK”Ogulin”) sa 6:0, 6:4, dok je drugom polufinalu Lovro Suevich (3, TK”Zagi”, Zagreb) pobijedio Frana Mitrovića (TK”Ponikve”, Zagreb) u tri seta sa 5:7, 7:5, 6:1.U finalu turnira u kategoriji juniora vidjeli smo odličan tenis između Lovre Suevicha i Jovana Ilića. Prvi set je dobio Ilić sa 6:7(4), dok su preostala dva seta otišla na stranu Suevicha sa 6:2, 6:3, te je tako sa ukupnih 6:7(4), 6:2, 6:3 Lovro Suevich osvojio naslov prvaka u kategoriji do 16 godina.

U kategoriji juniorki u prvom polufinalu Ita Habeković (HTK”Zagreb”), inače prva nositeljica turnira pobijedila je Maju Stanić (TK ”Kastav” Rijeka) sa 6:3, 6:2, dok je u drugom polufinalu Tara Wurth (TK”Iteam”, Zagreb), druga nositeljica turnira pobijedila Marijanu Majetić (6, TK ”Victoria”, Zagreb) sa 6:3, 7:6(7).U finalu turnira Tara Wurth pokazala je svu svoju kvalitetu i sa 6:2, 6:1 pobijedila prvu nositeljicu turnira Itu Habeković, te osvojila naslov pobjednice do 16 godina.

U turniru parova u kategoriji juniorki prvo mjesto osvojila je kombinacija Mia Rae Vićan / Tara Wurth (obje TK ”Iteam”’) koja je u finalu pobijedila  par  Matea Boderištanac (TK ”Iteam” / Marijana Majetić (TK ”Victoria”, Zagreb) sa 2:6,6:1, 10:6.

U turniru parova u kategoriji juniora prvo mjesto osvojio je par Adrijan Hržić (TK”Rukavac”)/ Anton Šarunić (TK”Opatija ) koji je sa 6:3, 6:3 pobijedio par Alen Bill (TK”Pro 2000”, Poreč) /Fran Mitrović (TK ”Ponikve”, Zagreb).

Nagrade najuspješnijima podijelili su predsjednik Teniskog kluba ”’Vinkovci” Mario Brkić, te dopredsjednik kluba Vjekoslav Rimac, dok su suci na turniru bili Tomislav Marojević, Vlado Vergaš, Ivan Kubiček, Damir Šesto, a ulogu vrhovnog suca obnašao je Zdenko Hečej iz Osijeka.