Iz svatovske kolone odbacili pirotehničko sredstvo pa izazvali požar

Foto: PU vukovarsko - srijemska

VINKOVCI, Policijska uprava vukovarsko-srijemska je u subotu u 16,43 sati zaprimila dojavu da je na istočnoj obilaznici grada Vinkovaca došlo do nekontroliranog požara raslinja uz državnu cestu, a brzom intervencije djelatnika Javne vatrogasne postrojbe Vinkovaca požar je ugašen .

“Daljnjim policijskim izvidima policijski službenici su utvrdili da je požar izazvan jer je iz osobnog automobila (svatovska kolona) izbačeno zapaljivo sredstvo. Provedenim kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je da su navedeni požar izazvali 20-godišnjak i maloljetnik, jer su kao putnici osobnog automobila vinkovačkih registarskih oznaka u vožnji aktivirali i na površinu bacili pirotehnička sredstva”, navode iz PU.

Sumnjajući da su izazvali požar počinili su prekršaj iz članka 62. stavka 4. Zakona o eksplozivnim tvarima te prozivodnji i prometu oružja. Također je utvrđeno da su 45-godišnji vozač, navedeni 20-godišnjak i maloljetnik počinili prekršaj iz članka 164. stavka 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, jer su se 20-godišnjak i maloljetnik za vrijeme vožnje kroz bočni prozor naginjali izvan vozila, dok ih je vozač u takvim okolnostima prevozio.