HNK Vukovar 1991 i HNK Cibalia ušli s pobjedama u novo prvenstvo, BSK uzeo bod na domaćem terenu, a NK Zrinski Osječko 1664 izgubio na domaćem terenu

VUKOVAR, Tijekom proteklog vikenda započelo je nogometno prvenstvo u SuperSport Prvoj nogometnoj ligi u kojoj se natječu i dva kluba iz Vukovarsko – srijemske županije. Prvenstvo je gostujućom pobjedom otvorio HNK Vukovar 1991 pobjedom od 1:0 u Sesvetama. Strijelac je bio kapetan Tino Jukić koji je gol postigao na samom kraju prvog poluvremena. I prije početka prvenstva iz HNK Vukovara 1991 najavljivali su još jedan pohod na sam vrh prvenstvene tablice. Međutim, vukovarska momčad je tijekom ljetne stanke doživjela velike promjene te tek treba da se vidi koliko je ova momčad Vukovara snažna i je li spremna za vrh tablice.

I HNK Cibalia u prvenstvo je ušla s pobjedom. Vinkovčani su na domaćem terenu s 2:0 pobijedili momčad Rudeša te potvrdili kako je Josip Sesar tijekom ljetne stanke složio kvalitetnu ekipu koja, što je iznimno važno, ima i dugačku klupu. Golove za Cibaliju postigli su Josip Pejić i Filip Lišnić.

NK BSK iz Bijelog Brda u ovo prvenstvo je ušao osjetno pojačan s ciljem da im se ne ponovi prošlogodišnja sezona kada su opstanak osigurali u posljednjim minutama posljednje utakmice u prvenstvu. Prvo poluvrijeme utakmice s NK Dugopljem ukazivalo je kako će momčad iz obližnjeg Bijelog Brda u prvenstvo ući s pobjedom. U 38 minuti je pridošlica iz Vukovara Zinedin Mustedanagić postigao vodeći gol te se mislilo da će u daljnjem tijeku utakmice to vodstvo biti potvrđeno. Međutim, s tim se nisu slagali dečki iz Dugopolja koji su u nastavku utakmice zaigrali bolje te izjednačili i zasluženo iz Bijelog Brda odnijeli jedan bod. Ipak, s obzirom na niz kvalitetnih pojačanja očekuje se kako će NK BSK iz kola u kolo igrati sve bolje i kvalitetnije.

U posljednjem kolu prošlogodišnjeg prvenstva NK Zrinski Osječko 1664 je izgubio prvo mjesto i plasman u SuperSport HNL. U ljetnoj stanci momčad iz Jurjevca, koja igra u Osijeku, doživjela je brojne promjene što se pokazalo i u ovom prvenstvu. Naime, Jurjevčani su u prvom kolu na domaćem terenu izgubili rezultatom 2:0 od NK Jaruna.

U 2. kolu očekuje se nas dupli sraz momčadi iz Vukovarsko-srijemske i Osječko–baranjske županije. HNK Vukovar 1991 ugostiti će NK Zrinski Osječko 1664 dok će u Bijelom Brdu snage odmjeriti NK BSK i HNK Cibalia.