Cibalia došla do uvjerljive pobjede, utakmicu obilježio prosvjed igrača radi neisplaćenih plaća i stanarina

VINKOVCI, U 19. kolu      Prve nogometne lige HNK Cibalia sa sigurnih i visoki 4:0 pobijedila momčad NK BSK iz Bijeloga Brda i tako teorijski ostala u utrci za prvo mjesto i plasman u elitni razred hrvatskog nogometa. Poslije prvog poluvremena bez golova nastavak utakmice donio je čak četiri gola. Golove za vinkovačku momčad postigli su Mikolčić, Stranput, Stanić i Unušić. Tako je Cibalia poslije 19. odigranih kola na 3. mjestu s 32 osvojena boda. Prvo mjesto i dalje suvereno drži NK Rudeš s 42 boda, a bod više od vinkovačke momčadi ima HNK Vukovar 1991.

Ipak, koliko god su tri nova boda bila važna rezultat ove utakmice ostao je u drugom planu poslije prvih 20-ak sekundi utakmice. Naime, poslije minute šutnje u spomen na nedavno preminulog nekadašnjeg predsjednika kluba Antuna Čilića i nakon što je sudac utakmice Luka Slišković označio početak utakmice svih 11 igrača Cibalije kleknulo je u znak prosvjeda na teško materijalno stanje u klubu. Igrači su i na ovaj način željeli ukazati da im kasne plaće i stanarine. Ovakav njihov čin pljeskom su pozdravili i gledatelji.