U Vinkovcima odigrano Dvoransko otvoreno prvenstvo u tenisu za dječake i djevojčice

VINKOVCI, U dvorani Teniskog kluba ”Vinkovci” odigrano je Dvoransko otvoreno prvenstvo Vinkovaca za dječake i djevojčice do 12 godina iz kalendara Hrvatskog teniskog saveza.

U prvom polufinalu u kategoriji dječaka Jakov Tomić iz Teniskog kluba ”Đakovo”, inače prvi nositelj turnira, pobijedio je Ina Horvata iz Teniskog kluba ”Ponikve ” Zagreb, četvrtog nositelja turnira sa 6:0, 6:0. U drugom polufinalu Mirko Škrinjar iz Teniskog kluba ”Brod”, treći nositelj turnira, u neizvjesnom susretu pobijedio je Jakova Rimca iz Teniskog kluba ”Vinkovci”, drugog nositelja turnira sa 7:6, 7:5.

U finalu turnira Jakov Tomić je sa 6:2, 6:1 bio bolji od Mirka Škrinjara i osvojio turnir u kategoriji dječaka.

U prvom polufinalu u kategoriji djevojčica, Kalina Kordić iz Teniskog kluba ”Prečko” pobijedila je prvu nositeljicu Deu Dunković iz Teniskog kluba ”Osijek” sa 6:4, 6:0. U drugom polufinalu Dora Belvanović, druga nositeljica turnira iz Teniskog kluba ”Đakovo” bila je bolja od Ane Bonovil iz Teniskog kluba ”Tweener” Zagreb, u izjednačenom susretu sa 3:6, 7:6, 7:5.

U finalu turnira Dora Belvanović je sa 6:1, 6:0 bila bolja od Kaline Kordić i osvojila turnir u kategoriji djevočica.

Nagrade najuspješnijima podijelio je vrhovni sudac turnira Vlado Vergaš.