Sedam zlatnih, četiri srebrna i isto toliko brončanih odličja za Klub dizača utega Vukovar

Osam natjecatelja Kluba dizača utega Vukovar sudjelovalo je na Prvenstvu Hrvatske za seniore (žene i muški) u dizanju utega koje održano u Domu sportova u Zagrebu, a na kojem su vukovarski dizači utega osvojili sedam zlatnih, četiri srebrna i isto toliko brončanih odličja.

Po tri zlata  pripala su Ani Crnjac u kategoriji  +87 kg sa rezultatima od 70 kg u trzaju, 85 kg u izbačaju i 155 kg u biatlonu i Srđanu Mrđenovu u kategoriji do 61 kg sa rezultatima od 65+84=149 kg.

Jedno zlato i dva srebra pripala su Nikoli Todoroviću u kat. do 73 kg sa  102+125=227 kg, dva srebra i broncu osvojio je Kristijan Bertran u kat +109 kg sa 123+159=282 kg.

Tri bronce pripale su Nataši Dermiček u kat. do 55 kg sa 45+55=100 kg, a peta mjesta su pripala Davidu Todoroviću do 81 kg sa 96+115=211 kg, Mariju Milčinoviću do 89 kg sa 100+125=225 kg i Leonu Artukoviću do 102 kg sa 100+126=226 kg.

Jedna od sudaca na ovom natjecanju, bila je i Vukovarka Lorena Matin.

“Vrlo smo zadovoljni ostvarenim rezultatima u Zagrebu i čestitamo, kako osvajačima odličja, tako i onima koji ih nisu osvojili jer su ostvarili rezultate svojih osobnih rekorda, te je vidljiv rezultatski napredak”, poručuju iz kluba dodajući kako su Nataša Dermiček i Nikola Todorović već na putu su za Maltu, gdje će braniti boje Republike Hrvatske na Kupu Europske unije, u konkurenciji natjecatelja do 17 godina.