Povijesni uspjeh Rukometnog kluba „Spačva-Vinkovci“

VINKOVCI, Povijesni uspjeh postigao je Rukometni klub „Spačva-Vinkovci“ koji se po prvi puta otkako se natječe u Premijer ligi plasirao u doigravanje Lige za prvaka, pišu novosti.hr.

Vinkovačka momčad osvojila je treće mjesto s 22 boda. U 18. posljednjem kolu Premijer lige u dvorani Osnovne škole Bartola Kašića u Vinkovačkom Novom Selu došla je do pobjede nad ekipom Ribola Kaštela rezultatom 33:29, poluvrijeme je bilo 15:15. Bila je to izjednačena utakmica sve do 20 minuta do kraja kada je Spačva preuzela konce u svoje ruke. Domaćini su učvrstili obranu i postali precizniji u napadu, a s dva gola Dine Vukušića ostavili Ribolu na minus četiri. Bilo je 26:22. Spačvu su do slavlja vodili Dino Vukušić i Marin Jurić svaki sa po šest golova.

U Ligi za prvaka uz Spačvu nastupat će Umag, zagrebačka Dubrava i Gorica iz Velike Gorice, te NEXE iz Našica i PPD Zagreb. Liga za prvaka počinje 15. travnja. Odigrat će se 10 kola u ritmu srijeda-subota. U prvom kolu Spačva-Vinkovci gostuje u Našicama kod momčadi NEXE.