Osijeku pripao “slavonski derbi”

VINKOVCI, Na žalost navijača Cibalije i drugi ovosezonski prvenstveni „slavonski derbi“ pripao je momčadi Osijeka koji su tako opravdali status favorita kojeg su imali prije utakmice. Konačni rezultat bio je 0-2. Kada se govori o utakmici vidljiva je bila želja igraća Cibalije da pobjede velikog rivala ali su igrači Osijeka potvrdili samo da njihov trenutni plasman na tablici 1. HNL nije slučajan i da su trenutno bolja momčad. Prvo poluvrijeme završilo je bez golova i uz terensku inicijativu igrača Osijeka. U drugom dijelu prvo je Ejupi doveo goste u vodstvo u 61. minuti da bi u 90. minuti sve bilo gotovo kada je Boban postigao drugi pogodak za svoju momčad. Njegovom golu prethodila je velika greška domaćeg vratara Matkovića koji je promašio cijelu loptu koju je Boban potom samo lagano, iz neposredne blizine pospremio u mrežu. Poslije 16. odigranih kola u ovogodišnjem HNL-u Osijek je trećem mjestu dok je Cibalia na 9. mjestu sa svega 8. osvojenih bodova. Za šest dana Osijek na domaćem terenu igra derbi utakmicu protiv ranjenog Dinama dok momčad Cibalije gostuje kod lidera HNL-a, momčadi Rijeke. Kada je riječ o vinkovačkoj momčadi ona se i dalje suočava s velikim problemima. Pred vd. trenerom Sinišom Sesarom je veliki posao u preostala četiri kola do stanke u prvenstvu kada bi Uprava kluba trebala uložiti maksimalne napore da momčad pojača.

Stadion HNK Cibalia. Vrijeme i teren pogodni za igru. Gledatelja: 1.762. Sudac: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina) – 6. Strijelci: 0:1 Ejupi (61), 0:2 Boban (90). Žuti kartoni: Mišić, Filipović (Cibalia), Barać, Ejupi, Lukić, Lopa, Škorić (Osijek). Crveni kartoni:

IGRAČ UTAKMICE: DMITRO LOPA (OSIJEK)