Odigrano pretkolo Kupa RH, Graničar izgubio u Senju, Vukovar 1991 pobijedio BSK

VUKOVAR, S krajem kolovoza započela su natjecanja i u županijskim nogometnim ligama kao i 3. i 4. HNL  Ipak, središnja vijest ovoga tjedna su rezultati pretkola Hrvatskog Kupa. Momčad Graničara iz Županje igrala je u senju gdje je rezultatom 4:1 izgubila od domaće momčadi Nehaj. Županjci su poveli već u 4. minuti zgoditkom Martina Šumanovca. Domaći su ipak okrenuli rezultat i u konačnici ubjedljivo slavili. U istom natjecanju momčad HNK Vukovara 1991 ostvarila iznimno važnu i veliku pobjedu. Vukovarci su gostovali u Bijelom brdu gdje su igrali protiv BSK-a koji se od sezone natječe u 2. HNL. U regularnom dijelu utakmice i produžetcima koji su uslijedili nije bilo zgoditaka te se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Tu je momčad HNK Vukovara 1991 bila sigurnija te je pobijedila rezultatom 4:3.

„Izuzetno sam sretan i zadovoljan jer smo prošli pretkolo kupa preko velikog favoriti BSK-a. Utakmica nam je došla u nezgodan tren s obzirom na igrački kadar s kojim raspolažemo, imali smo nekoliko ozlijeđenih igrača. Ono što je bilo zadivljujuće u prvom poluvremenu je da smo uputili 9 udaraca na protivnička vrata, imali smo 5 čistih prilika. U drugom poluvremenu smo također bili  dobri ali je i domaćin imao dvije grede. Nakon 0:0 niti u produžecima nije bilo golova a onda su prije izvođenja jedanaesteraca igrači došli do mene jer sam isključen u 89. minuti zbog prigovora nakon, po meni ne dosuđenog kaznenog udarca za nas, i čak 8 igrača je reklo da želi pucati penal, mi smo promašili 1 a domaćin 2 penala. Svi igrači i na terenu i na klupi disali su kao jedan i pokazali su da su prava klapa. Sada čekamo nastavak kupa, odnosno očekujemo da dobijemo prvoligaša što će biti sigurno veliki poticaj za nas i nadamo se da ćemo privući ljude da dođu i vide ove mlade dečke te da ih podrže bez obzira s kim budemo igrali“, rekao je trener Vukovara Ivica Radoš za Hrvatski radio Vukovar.

Sljedeće kolo Hrvatskog kupa igra se 26.rujna 2018.