Karlo Brkić treći pojedinačno, drugi u parovima na teniskom turniru u Vinkovcima

VINKOVCI, Na terenima Teniskog kluba ”Vinkovci” odigrano je dvoransko Otvoreno prvenstvo Vinkovaca za dječake i djevojčice do 12 godina iz kalendara Hrvatskog teniskog saveza.

U prvom polufinalu u kategoriji djevojčica Sara Barbarić (TK ”Slavonija-Žito”), inače prva nositeljica turnira, pobijedila  je Anju Belvanović (TK ”Đakovo”), četvrtu nositeljicu turnira sa 6:2, 6:1.U drugom polufinalu treća nositeljica turnira Ivona Riđan (TK ”Brod”) pobijedila je Laru Dominić (TK”Olimpija” ) sa 6:1, 6:1. U finalu turnira vidjeli smo odličan susret između Sare Barbarić i Ivone Riđan u kojem je Barbarić dobila prvi set sa 2:6, dok su prestala dva seta otišla na stranu Riđan 6:2, 6:3, te je na kraju Ivona Riđan osvojila turnir djevojčica sa ukupnih 2:6, 6:2, 6:3.

U prvom polufinalu u kategoriji dječaka Dominik Sabolić (TK ”Didon”) , prvi nositelj turnira, pobijedio je Jakova Tomića (TK ”Đakovo”) sa 6:0, 6:0, dok je u drugom polufinalu Leon Zlatevski (HTK ”Mladost”) , drugi nositelj turnira pobijedio Karla Brkića (TK ”Vinkovci”) ,inače trećeg nositelja turnira sa 3:6, 7:5, 7:5.U finalu turnira dječaka Dominik Sabolić je lakše nego što se očekivalo pobijedio Leona Zlatevskog sa 6:1, 6:1, te osvojio turnir dječaka.

U finalu parova u kategoriji djevojčica par Sara Barbarić (TK ”Slavonija-Žito”) / Ivona Riđan (TK”Brod ”) pobijedile su đakovačku kombinaciju Anja Belvanović /Jana Tomić sa 6:4, 6:1, dok je u finalu parova dječaka par Dominik Sabolić (TK”Didon”) /Leon Zlatevski (HTK ”Mladost”) pobijedio par Karlo Brkić (TK ”Vinkovci) /Fran Jelić (TK ”Brod”) sa 6:1,6:1.

Nagrade najuspješnijima podijelio je predsjednik Teniskog kluba ”Vinkovci” Mario Brkić, vrhovni sudac bio je Vlado Vergaš, dok je ulogu voditeljica turnira obnašao Đuro Turkalj.