Juniori KK Vinkovci osvojili turnir “Kraljevica Triangolo”

VINKOVCI – Juniori Košarkaškog kluba Vinkovci u nedjelju su osvojili pehar namijenjen pobjedniku “Kraljevica Triangolo”, turnira koji je organizirao KK Škrljevo, član hrvatskog najjačeg košarkaškog natjecanja.

U prvoj utakmicu protiv riječkog KK Flumen Sancti Viti mladi Vinkovčani su krenuli odlično i već su u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika, tako da je trener Stjepan Pezer mogao odmoriti ključne igrače pred finalnu utakmicu protiv Škrljeva koja se igrala pola sata kasnije. Odličan ulaz u utakmicu je imao centar Karlo Ramljak postigavši osam ubačaja u prvih pet minuta. Dvoznamenkasti u ovoj pobjedi su bili Bruno Ćorić i Filip Vujeva (15), Ivan Jukić (14) te Petar Tomić (11).

Protiv Škrljeva, koji je u sastavu imao dva igrača prve ekipe premijer ligaša, ulaz u utakmicu nije bio obećavajući, dosta grešaka i nerealiziranih “zicera” je uzrok za -5 na kraju prvih deset minuta. U nastavku odlična igra cijele ekipe i sve je sjelo na svoje mjesto, druga četvrtina je pripala Vinkovcima 27:8, i do kraja nisu dozvoljavali domaćinu da ugrozi pobjedu. Jukić je imao 25, Ćorić 16, a Vujeva 12 ubačaja. Lijep i koristan vikend za vinkovačke juniore, odigrali su tri utakmice (dan prije protiv Zagreba u Areni) protiv ekipa koje igraju brzu košarku s visokim tempom i puno kontakata, ali sa malo suđenih prekršaja. Bila je to i prilika da odigramo susrete s dva člana Premijer lige koji će uz Cibonu i vjerojatno preostala dva naša ABA ligaša (Cedevita, Zadar) igrati na Božićnom turniru u Vinkovcima, navode iz KK Vinkovci.

FSV – Vinkovci 46:70 )13:21, 10:19, 8:17, 13:13)

FSV: Grbavac 14, Kolić 13, Grbavac Mat. 9, Turina 8, Čančarević 2, Jakovac, Klarić, Bušljeta, Milaković,
Vinkovci: Ćorić 15, Vujeva 15, Jukić 14, Tomić 11, Ramljak 8, Jelinić 4, Dujmović 3, Tominac 2, Peičević.
Škrljevo : Vinkovci 64:73 (20:15, 8:27, 17:14, 18:17)
Škrljevo: Vranković 17, Hrnjkaš 17, Orešković 12, Jašari 12, Tkalćec 3, Zatezalo 2, Kalac 1Sušanj, Kopatić
Vinkovci: Jukić 25, Ćorić 16, Vujeva 12, Jelinić 8, Tominac 7, Šibenik 2, Tomić 2, Ramljak 1, Peičević, Dujmović

Sljedeći vikend kreće Druga seniorska liga, KK Vinkovci poziva sve košarkaške zaljubljenike da podrže mladu ekipu u kojoj su svi igrači svoje prve košarkaške korake napravili u gradu na Bosutu.