Hajduk potopio s 5:0 Cibaliu u Vinkovcima

VINKOVCI, Najavljivali su igrači Cibalie moguće iznenađenje ili barem osvajanje boda u utakmici protiv Hajduka ali su doživjeli potop. Splićani su u utakmici 21. kola Prve HNL pobijedili Cibaliu rezultatom 5:0. Treba reći i kako je u prvom poluvremenu Cibalia je bila u svemu ravnopravan suparnik Hajduku kao i da je mogla povesti već u prvoj minuti utakmice kada je Kordić lobom već savladao vratara Leticu ali je loptu na putu ka mreži ramenom zaustavio Lopez i poslao je u korner. Slijedeću veliku priliku da povedu imali su u 13 minuti kada ponovno Kordić nije bio precizan. U 40 minuti Hajduk kažnjava sve te promašaje kada je Said zabio za vodstvo Splićana. Drugo poluvrijeme bila je jednosmjerna utakmica i tijekom tih 45 minuta gosti su zabili još četiri gola i tako više nego ubjedljivo slavili. Hajduk je se sa ova tri boda učvrstio na drugom mjestu prvenstvene ljestvice, a svoju snagu u slijedećem kolu odmjeriti će u Zagrebu kada se igra derbi sa Dinamom. Cibaliu u nastavku prvenstva očekuje grčevita borba za opstanak. Cilj je osigurati osmo mjesto koje i iduće sezone osigurana nastup u Prvoj HNL. Do sada su Cibalia i Istra 1961. osvojili po 17 bodova i imaju pet bodova više od posljednjeplasiranog Rudeša. Pred oko 2.000 gledatelja sudio je Mario Zebece. Strijelci su bili: 0-1 Said (40), 0-2 Caktaš (61), 0-3 Fomitschow (69), 0-4 Ohandza (76), 0-5 Ohandza (80).