Cibalia pobijedila Rudeš i pobjegla s dna tablice Prve lige

VINKOVCI, U petom kolu HT Prve lige Cibalia je došla do prvih ovosezonskih bodova. Na stadionu u Vinkovcima vinkovčani su rezultatom 3:0 pobijedili novajliju u elitnom društvu momčad Rudeša. Ključni trenutak dogodio se u 27. minuti kada je autogolom Markusa Pavića Cibalia došla u vodstvo. Gosti su pokušavali sve kako bi izjednačili ali je Marko Pervan golom iz kaznenog udarca u 83. minuti riješio pitanje pobjednika, Pervan je potom u sudačkoj nadoknadi postavio i konačni rezultat. Nakon ove pobjede Cibalia je skočila na 8. mjesto prvenstvene ljestvice s tri osvojena boda. Zadnja dva mjesta drže momčadi Rudeša i Istre 1861. Upravo s Istrom vinkovčani igraju u slijedećem 6. Kolu HT Prve nogometne lige.