Bosančić primio brončane paraolimpijce Evu Blažević i Tomislava Šarca

VINKOVCI, Vinkovački gradonačelnik Ivan Bosančić primio je članove Atletskog kluba osoba s invaliditetom Vinkovci koji su se vratili s IWAS svjetskih igara mladih održanih u Irskoj, a na kojima su Eva Blažević i Tomislav Šarac osvojili bronce u disciplinama bacanja koplja i kugle.

“Sport je najbolji promotor, čemu svjedočimo tijekom posljednjih dana. Zato im čestitam i zahvaljujem jer svojim uspjesima promiču Vinkovce”, poručio je gradonačelnik Ivan Bosančić.

Eva Blažević nastupala je u kategoriji F56 (kugla, koplje i disk), a do trećeg mjesta došla je u disciplini bacanja koplja. Rezultat od 12,16 m bio je dovoljan za postolje i medalju brončanog sjaja iza predstavnice iz Češke i SAD-a. Korak do postolja bila je i u disciplinama kugle i diska, gdje je zauzela, također odlična, 4.mjesta.

Tomislav Šarac nastupao je u kategoriji F40 (kugla i koplje). I on je također uspio izboriti odlično treće mjesto iza predstavnika iz Kazakhstana i SAD-a. U disciplini bacanja kugle, Tomislav je također ostvario odličan rezultat osvojivši 4.mjesto.